Archive for kwiaciarnia

Sztuczne kwiaty

http://www.ikwiaty24.pl/kwiaty/roze

Zdobienie mieszkań i biur motywami roślinnymi jest ostatnio bardzo modne, dlatego niejedna kwiaciarnia wprowadziła do swojej oferty szeroką gamę sztucznych kwiatów. Tanie, sztuczne kwiaty, są sprowadzane zwykle z krajów dalekiego wschodu, gdzie z racji niedrogiej siły roboczej ich wyprodukowanie kosztuje znacznie mniej, niż mogło by kosztować u nas. Sztuczne kwiaty do Polski są sprowadzane w najrozmaitszych postaciach. Są to pojedyncze kwiaty, z których dopiero wykonane będą jakieś kompozycje, bądź gotowe bukiety i stroiki. Kwiaciarnia może sprzedawać bukiety sztucznych kwiatów wykonane przez swoich pracowników, albo zaproponować klientom stworzenie przez nich własnych kompozycji. Wiele osób doskonale bawi się układając sztuczne kwiaty i tworząc z nich niewielkie dzieła sztuki, stało się to bardzo modnym hobby. Zainteresowania takie dotarły do nas z Japonii, gdzie sztuka układania kwiatów była od dawna kultywowana jako zajęcie godne wyższych sfer i doskonała rozrywka. Kwiaciarnia sprzedająca sztuczne kwiaty często proponuje też klientom poradniki, w których mogą oni znaleźć wskazówki, jak stworzyć wspaniały bukiet.

Są również takie momenty w ciągu roku, kiedy każdy Polak kupuje sztuczne kwiaty. Są to święta, wymagające odwiedzenia grobów naszych drogich zmarłych, jak również święta Wielkanocne i Boże Narodzenie. Każda kwiaciarnia zasypuje wówczas rynek stroikami, wieńcami lub innymi dekoracjami ze sztucznych kwiatów, które sprzedają się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Sztuczne kwiaty sprzedają się też doskonale w formie drzewek i krzaków, które zdobią zwykle miejsca użyteczności publicznej, albo różnego rodzaju biura i pasaże handlowe dużych sklepów. Mają one tą zasadniczą zaletę, że nie wymagają światła słonecznego, ani podlewania, dlatego nie niszczeją w zamkniętych pomieszczeniach. Takie „bezobsługowe” rośliny wystarczy od czasu do czasu odkurzyć, by zawsze wyglądały pięknie i świeżo. Mogą to być niewielkie pnącza albo potężne wielometrowe drzewa – oferta w tym zakresie jest bardzo szeroka i klienci mogą wybierać wśród rozmaitych produktów. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju ozdób możliwe jest stworzenie w pomieszczeniu takiej atmosfery, w której ludzi dobrze się czują, chętnie przebywają, są odprężeni i łatwiej ich namówić na jakąś transakcję. Firmy zdobiące swoje pomieszczenia kwiatami, wiedza zatem co robią.

 

 

Comments off